פסח בפתח: כך תתכוננו לחג!

פסח אכן לפנינו ולצד מחשבות על ניקיון, קיימים כמה דברים נוספים שרצוי לעשות, כי בזמן שבני ישראל הלכו במדבר 40 שנה, לנו יש מדי שנה שבוע שלם שמתקיים על טהרת המצות וממרח השוקולד. כיצד אם כן מתכוננים? ראשית מקבלים כמה החלטות, כי לעובדה שיצאנו מחירות לגלות יש כמה משמעויות רלוונטיות גם כיום, כך שבראש ובראשונה נציין שאין לחוש כמו עבדים כשמנקים את הבית, אין לחוש כמו עבדים כשמכינים את שולחן החג ואין לחוש כמו עבדים כאשר הילדים רק מחפשים כיצד להשיג מתנות נוספות. כיצד אם כן מתכוננים? להלן מתכון מנצח לפסח נעים, טעים ושליו.

מנצלים את ההזדמנות ומנקים

בין אם חשוב לכם שבחג הפסח שום פירור לחם סורר לא יתחבא מאחורי הספה ובין אם פשוט רואים בחג הפסח הזדמנות לאפס את המראה הכללי של הבית, הרי שבהחלט הגיע הזמן לעשות סדר, למיין ולנקות. עם זאת, אם רק נחזור לנקודת המוצא נציין שאיננו יותר עבדים ועל כן יש להאציל סמכויות על כל אחד מדיירי הבית – כל אחד לפי יכולתו. כמו כן, מדובר בהזדמנות נהדרת לחבר את הילדים למסורת ובו זמנית לגרום להם לעזור בבית. כיצד? מאפשרים להם למיין את הצעצועים שרוצים למסור, להוציא מהארון את הבגדים הקטנים, לסדר את הספרייה וכדומה, ולו כי חג הפסח ממש מעבר לפינה ואנו רוצים לקבל את אליהו הנביא בבית נקי ומסודר.

חשוב לומר שלא מעט אנשים מנצלים את בואו של החג עבור שיפוצים ביתיים, ובמקרה כזה, מוטב להיערך בהתאם, לקבוע עם שיפוצניק מקצועי ולתכנן היטב את השיפוץ העתידי בבית.

פסח בפתח כך תתכוננו לחג

השאלה הנצחית – מארחים או מתארחים?

בכול שנה עולה בבתים רבים השאלה הקבועה "האם מארחים או מתארחים"? ואם מארחים אז את מי ואם מתארחים אז מה מביאים, כי לבוא בידיים ריקות זוהי כלל אינה אפשרות. לאחר שמקבלים תשובה (ומצליבים אותה עם התוכנית של שאר בני המשפחה) יש להתחיל לארגן רשימת קניות (או לחלופין רשימת מתנות), כאשר בנקודה זו רצוי להתנהל באופן חכם ויצירתי, מאורגן  ובזמן.

נשבעים אמונים לארון הבגדים

יש שיותר אוהבים מצה ויש שממש מתעבים מצה, אך על דבר אחד כולם מסכימים: מצה זה משמין ובאופן כללי חג שכולל יותר מארוחה אחת ושאינו ממהר לחלוף כעבור יום הוא גם כן משמין, ועל כן עוד לפני שהחג מגיע רצוי להביט עמוק לתוך ארון הבגדים ולהבטיח להם ששומרים נאמנות למידה הנוכחית. כיצד מבצעים זאת? מגדירים במדויק כמה מצות עומדים לאכול מדי יום, מכניסים הביתה כמה שיותר ירקות ופירות, מתחילים לאסוף "עצות מרזות" (למשל לשתות כוס מים לפני כל ארוחה) וכבר עתה מצטרפים לאימון כושר דו שבועי.

מנצלים את ימי החופש

מה עוד? רוב הסיכויים שבחג הפסח גם לכם יש כמה ימי חופש רצופים ואם יש לכם ילדים, זהו בדיוק הזמן להבין כיצד מעסיקים אותם ומנצלים נכונה את החופש. מבקשים טיפ? חג הפסח מהווה יעד אידאלי בכדי לבקר בשמורות הטבע וליהנות מיעדים קסומים ומרהיבים, לפגוש חברים רחוקים, לצאת לקמפינג וכדומה – חג חירות שמח, מרזה וטעים!