משפצים את המטבח: הפרטים הקטנים שישדרגו לכם את המטבח

שיפוץ מטבח

המטבח שלנו הוא לב ליבו של הבית ומדובר במרחב חשוב מאד ליצירת בית חם או דירה תוססת. במרחב זה אנו מכינים ארוחות זוגיות או משפחתיות, ובמטבח אנחנו מארחים חברים או סתם מנשנשים באמצע הלילה איזה מעדן טעים. אם בא לכם לשדרג את המטבח, חשוב שתדעו שלא צריך יותר מידי שינויים או תקציב גדול כדי לעשות זאת. הנה כמה דוגמאות לפרטים קטנים שישדרגו לכם את המטבח:

בחירת כלי עבודה נכונים

כלי עבודה נכונים יכולים לשדרג משמעותית את המקום בו אתם מכינים ארוחות ולשפר את הביצועים שלכם במרחב. כלים בסיסיים כמו ששת שתלויה על הקיר תספק את כל הכפות והכלים לעבודה נכונה. טוסטר קטן אחד שמרכז פעולות של חימום וקלייה: יציע יותר מקום במרחב מאשר טוסטר אובן גדול. מיקרוגל קומפקטי או כזה שמשלב תנור אפייה קטן שאפשר להכניס לתוך ארון יספק מראה אסתטי ומכשיר חשוב במטבח.

אם יש לכם משולש מבאיש בכיור או פח האשפה שתופס מקום רב מידי במרחב – אפשר להנות מפתרון טוב לדילול אשפה. הפתרון הוא טוחן אשפה. כדי למצוא מוצר טוב כדאי להיעזר בסקירה כדי לבחור טוחן אשפה מומלץ. טוחן אשפה מספק גריסה של זבל בתוך הכיור ללא צורך במשולש שרק מסריח את הכיור ונראה רע. טוחן אשפה יטחן שאריות מזון ויותיר כיור נקי וריק. כך אפשר ליצור מרחב נקי ואסתטי יותר ולהתחיל לעבוד ולבשל בכיף. פתרון נוסף להשלכת זבל הוא שימוש בפח חכם שנפתח ונסגר באופן אוטומטי ומתחבר בקלות לארון התחתון מתחת לכיור.

יותר משטחי עבודה

רבים אשר רוצים לשפץ מטבח מוצאים כי המרחב קטן מידי ולא מספיק לכל מה שהם זקוקים לו. כדי להגדיל את היכולות שלכם במרחב כדאי להוסיף כמה שיותר משטחי עבודה בעיקר כשהשיש קטן. עגלה מעץ שאפשר לאחסן בה כלים וירקות תספק לכם משטח עבודה נוסף וגם מקום אחסון פרקטי ונאה. בחרו עגלת מטבח מעץ מלא עם משטח עבודה עשוי עץ המתאימה לגודל המטבח שלכם. מעל כל משטח עבודה התקינו גוף תאורה עם אור לבן אבל לא פלורסנטי, אלא כזה שיספק לכם ראות טובה ואווירה נעימה במרחב.  אם תצטרכו יותר מזה, אולי שווה לשקול לשפץ את המטבח באופן מקיף יותר.

שימוש בגובה

שימוש ורטיקאלי בחלל מספק לרבים את היכולת להשמיש את החלל הנתון. למשל: תלייה של מחבתות וסירים מהתקרה עם ווים שמשתלשלים מטה תספק מקום אחסון נוסף וגם תספק עיצוב מקורי במרחב שלכם. אם חסרים לכם ארונות אחסון תוכלו להתקין מדפים בגובה ולהניח עליהם צנצנות מלאות קטניות ומאכלים יבשים כמו פסטות או אבקות – מה שיהיה פרקטי בזמן העבודה וגם נאה למראה.

וילון במקום דלת

במטבחים ישנים קיימים לעיתים ארונות מטבח מתקלפים או כאלה עשויי פורמייקה שכבר מזמן אינם באופנה. בין היתר לעיתים חסרה דלת אחת או שתיים שקשה להתקין ללא החלפה של כול הדלתות. פתרון מושלם לשדרוג המטבח מגיע באמצעות בחירת בד עבור וילון בסגנון כפרי (כמו בד משבצות אדומות או בד פרחוני) והפיכתו לווילון שמכסה את הארונות שאין בהם דלתות. את הווילון מתקינים במקום בו חסרה דלת ממש כמו על חלון ויוצרים מראה כפרי ומסודר יותר.

לסיכום, כדי לשדרג את המטבח לא צריך לבנות ארונות חדשים, להזמין שיש יקר או לשבור קירות. רעיונות המדליקים וקצת השראה שניתן לקבל ברשת יאפשרו לבחור פריטים שעושים סדר, כמו גם מכשירי חשמל מעוצבים ופרקטיים ובכך להוסיף לכל מרחב מגוון אלמנטים קטנים ומקסימים.