שירותי ענן מנוהלים – האם זה מתאים לעסק שלי?

שירותי ענן מנוהלים

עסקים רבים, אם לא רובם, משתמשים במגוון הרחב של שירותי הענן שזמינים כיום. כמעט כל דבר שעושים במחשוב – החל משרתי תשתית, דרך כלים מרכזיים כמו הנהלת חשבונות ואפילו מערכות ERP – הכול זמין גם כשירותי ענן. חלק מהעסקים משתמש גם במה שמכונה "שירותי ענן מנוהלים". מה זה אומר? והאם זה עשוי להתאים גם עבורכם?

השירות שמנהל את השירותים

שירותי ענן ידועים בקלות השימוש בהם וזה הוא ללא ספק אחד מסודות ההצלחה והפופולאריות העצומה שלהם. עם זאת, גם לגבי שימוש בשירותי ענן יש עבודה שוטפת שנדרשת ויש חשיבות לידע ולניסיון בכך. בעקבות זאת, נוצר סוג שירותי עזר שמכונה "שירותי ענן מנוהלים" והוא בפשטות שירות לניהול שירותי ענן עבור עסקים. חשוב לזכור כשבוחרים ספק לשירותי ענן מנוהלים, שמדובר בהוצאה שמחזירה את עצמה, במובנים משמעותיים רבים. בין השאר, הדבר מתבטא ב:

חסכון בזמן

ראשית, מאחר שמדובר על העברת עבודה מכם אל גורם חיצוני, מתקבל כאן חסכון משמעותי בזמן. במקום שאתם תשקיעו משאבי זמן אלה בניהול שרתי ענן ועוד תשתיות מורכבות כאלה, מישהו אחר עושה זאת עבורכם, תמורת תשלום נוח. תודות לכך אגב, גם מתפנה לכם זמן להתמקדות בדברים היותר חשובים עבורכם, במקום לעסוק בטכני, השוטף והתפעולי. כך שאם חסר לכם זמן, שירותי ענן מנוהלים עשויים להתאים לכם. לאיזה עסק לא חסר זמן?

להרוויח מומחיות

שירותי ענן מנוהלים, ניתנים באמצעות מומחים מנוסים בתחומם. כך אתם מקבלים את הטיפול המקצועי ביותר בשירותי הענן בהם אתם משתמשים. מומחים אלה גם מתעדכנים באופן קבוע בהתפתחויות השונות בתחומם. בזכות כל זאת, תוכלו ליהנות מתפעול השירותים ברמה הגבוהה ביותר והפקת מרב התועלת העסקית מכך. לאיזה עסק זה לא חשוב? כך ששירותי ענן מנוהלים בהחלט עשויים להתאים לכם.

פתרון להשלמת החסר

לא תמיד יש לכם בכלל מומחים פנימיים בעסק, אשר יכולים לטפל בנושאים אלה. גם אם יש, לא בהכרח יש להם את הניסיון והמומחיות עבור שירותי ענן ספציפיים בהם אתם משתמשים. גם לו הייתם מתכוונים לשכור עובד קבוע למטרה זו, הדבר היה מתבטא בהשקעת משאבים רבים, בגיוס מועמדים מתאימים, שלא לדבר על משכורתם השוטפת כשכירים. אם חסרים לכם מומחים, ניסיון או מומחיות באופנים כאלה, ייתכן ששירותי ענן מנוהלים יתאימו לכם מאוד.

השגת גמישות ומהירות

היכולת להוציא לפועל תכניות עסקיות שונות במהירות, חיונית כיום לעסקים. במקביל, גמישות היא מפתח חשוב בהשגת יתרון תחרותי – היכולת ליישם דברים חדשים בזריזות. שירותי ענן מסייעים בכך מאוד. שירותי ענן מנוהלים, לוקחים זאת צעד נוסף קדימה ומספקים לכם גמישות מיוחדת, גם בעצם ניהול שירותי הענן. בזכות כל זאת, מתאפשר תסריט שבו בוחרים שירות ענן או כמה שירותים כאלה, שוכרים אותם, מטמיעים בעסק ומתחילים להשתמש בכך והכול במהירות מרבית ובכמה שפחות סיבוכים ותקלות. 

הבטחת המשכיות עסקית

שירותי הענן מהווים כיום חלק אינטגראלי מתשתיות המחשוב של עסקים רבים. בעקבות ההסתמכות הגוברת באופן כללי על מחשוב בעסקים, התשתיות האלה קריטיות במיוחד. כך שבשורה התחתונה, עסק מתקדם ויעיל, יקפיד במיוחד על תפקוד תקין של התשתיות שלו ועל רמת ביצועים גבוהה. כך הוא יבטיח, שהפעילות העסקית לא תיפגע בכל המסגרות, כולל באתר העסקי.

אם זה נשמע לכם חשוב, אתם צודקים! ושירותי ענן מנוהלים עשויים כנראה להתאים לכם.

לסיכום

לשירותי ענן מנוהלים יש יתרונות רבים וכאלה שהם משמעותיים בהחלט מבחינה עסקית. קרוב לוודאי שלאור כל זאת, הם יתאימו גם לכם.