הובלה עצמית: למה זה יכול לפגוע בגוף שלכם?

כל מי שאי פעם עבר דירה יודע שמדובר בתהליך שמצריך לא מעט תיאומים, השקעה של זמן וכמובן השקעה כספית. בעוד שלא ניתן להימנע משני הפרמטרים הראשונים, רבים כן מחפשים כיצד להימנע מההשלכות של הפרמטר השלישי, ועל כן מנסים בכל דרך אפשרית לחסוך בעלויות. מה זה אומר? רבים טועים לחשוב שהם בקלות יכולים להיות סבלים ליום אחד. אנשים לא מבינים במה זה באמת כרוך להוביל דירה, במה זה באמת כרוך להרים משקל כבד ובמה זה באמת כרוך לארגן רכב מתאים ואף חבר או שניים שיסייעו במשימה, ופה אנו מבקשים להציג את התמונה המלאה.

ראשית נזק גופני

ידוע לכל שכאשר עוברים לבית חדש יש לא מעט משימות שרק מחכות להתייחסות. יש לארגן את הבגדים בארון, להציב את הרהיטים, להתקין תאורה, לנקות את הרצפה וכדומה, כך שאין זה כלל אידאלי לעבור לבית חדש ולהיות מנוטרלים לכמה ימים (במקרה הטוב), רק כי בעת ההעברה דפקתם את הגב, או פצעתם את הברכיים. חשוב להבין שהובלה של ציוד כבד אינה משימה שניתן לבצע כלאחר יד – גם אם אתם אנשים חזקים ובריאים. כל סבל מקצועי יודע שחשוב לחלק נכון את המשקל, שיש משמעות לאופי ההרמה, שחשוב לדעת כיצד מתכופפים (אין זה רק מספיק לכופף את הברכיים), שכלי עזר מסייעים לשמור על המפרקים וכדומה. מכאן שאין להתפלא אם לאחר הובלה עצמית תגלו חבלה גופנית, ואין להתפלא אם תגלו שמדובר בגלגל שלג של צרות, ולו כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית לאחר טיפול שאינו היה מוצלח במיוחד.

לחץ נפשי

מעבר לעובדה שמעבר לבית חדש עשוי להיות משמח, אין להתעלם מהעובדה שהוא גם עשוי להיות מלחיץ, ועל כן רצוי לנטרל כמה שיותר בעיות מיותרות, והפעם אנו מדברים על נזק לציוד שמוביל לסטרס נפשי. אם אינכם סבלים מקצועיים, רוב הסיכויים שחלק מהציוד יינזק במהלך ההובלה – סביר להניח שלא תשקיעו באריזה מקצועית לצד תשומת לב לפינות, סביר להניח שלא תשמרו כראוי על פריטים שבירים ואף סביר להניח שלא תרימו ריהוט כבד ובכך תשרטו את הפרקט. מה אנו באים לומר? בעוד שחברת הובלה מעניקה אחריות מלאה וכיסוי ביטוחי על נזק שעשוי להיגרם לציוד, במקרה של הובלה פרטית אין את מי להאשים, וכאשר זה קורה חשים יותר מתוסכלים והלחץ הנפשי גובר.

תשמרו על עצמכם!

אם נחזור לנקודת ההתחלה, נציין שהסיבה היחידה שעשויה להוביל להובלה עצמית היא ללא ספק כספית, ועל כן חשוב להבין שצעד זה אינו בהכרח חסכוני. אין זה זול לאבד ימי עבודה רק כי הגב תפוס, אין זה זול ללכת לפיזיותרפיסט ולמגוון רופאים מומחים, ואין זה זול לרכוש ריהוט חדש רק כי הנוכחי נהרס במהלך ההובלה. מכאן שהמסקנה די ברורה – בין אם רכשתם ריהוט חדש ובין אם עומדים לעבור דירה, אל תנסו בן לילה ללמוד כיצד מובילים באופן מקצועי, אלא פשוט הכניסו את עלות ההובלה לסך ההוצאה ותערכו בהתאם – רק בריאות!