איך מקימים אתר עסקי?

אתר עסקי

עסקים רבים מקימים כיום אתר עסקי, מתוך הבנה, שמדובר בכלי עזר שיווקי ותדמיתי מהמעלה הראשונה. למעשה, אתר עסקי עשוי לספק יותר מכך – למשל מכירות דרך חנות באתר. כיצד עושים זאת? 

אחסון האתר

בכדי שאתר יהיה נגיש ללקוחות, יהיה צורך "לאחסן" אותו היכן שהוא. חשוב לבחור בחברת אחסון אתרים איכותית, כך שזמינות ותפקוד האתר יהיו חלקים ואמינים לאורך זמן. כמו כן,מומלץ לאחסן את האתר על גבי שרת ווירטואלי. כך נשיג יכולת לבצע התאמות גמישות, על פי דרישות המשאבים המשתנות. בחירה טובה בחברת אחסון, היא השקעה שתחזיר את עצמה בהמשך.

תכנון

חיוני לתכנן היטב את האתר מראש. ככל שהתכנון יהיה יסודי ואיכותי בהתחלה, כך נצמצם צורך בשינויים ותיקונים בהמשך. כמו כן, תכנון איכותי עשוי לסייע לבצע שינויים יותר בקלות. התכנון צריך להתחיל מהגדרה ברורה של מטרות האתר, מאחר שמדובר בכלי עסקי לפני הכל. זה לא סתם פרוייקט טכני. לכן, צריכים להיות מעורבים בתכנון, גם האנשים הטכניים וגם מי שמובילים את העסק מבחינת אסטרטגיה ושיווק וכל הקשור למטרות שמוצבות לאתר. בשלב התכנון יוגדר לבסוף מבנה מפורט של האתר וסוגי התכנים והמנגנונים השונים שיהיו בו.

ממשק משתמש

תכנון ויצירת ממשק המשתמש, הם היבטים טכניים לכאורה, אבל יש להם משמעויות עסקיות גדולות. עיצוב ממשק המשתמש משפיע על תדמית העסק. ברמה היותר טכנית, הוא משליך מייד על שימושיות האתר – המידה שבה הלקוח יכול להשתמש בו ביעילות, בקלות ובנוחות. כל מי שמקים אתרים יכול לספק לכם ממשקים לא רעים ואפילו די יפים. עם זאת, מדובר בתחום התמחות בפני עצמו וכדאי לשקול השקעה במומחים.

היבטי שיווק

חלק מהתכנון, הוא נושא השיווק, שהאתר רלבנטי עבורו בכל מקרה. כבר בשלב התכנון, אפשר להתייחס לאופן בו האתר ישווק, האופן בו הוא עצמו יתרום לשיווק, אופי התכנים שיהיו בו ויסייעו לשיווק, היבטי SEO ועוד.

הקמה בפועל

הקמת האתר בפועל הוא שלב טכני, שעשוי להיות מורכב יותר או פחות, בהתאם למטרות האתר ולמבנה שלו.

ניתן להקים את האתר על כמה פלטפורמות שונות ובגישות שונות – בולטת במיוחד פלטפורמת וורדפרס ולצידה כלי עזר בשיטת WYSIWYG דוגמת Wix. חשוב לזכור, שהפלטפורמות והגישות עליהן מחליטים בהתחלה, יכתיבו הרבה לגבי ההמשך, כך שחשוב לקבל החלטות בשלב זה, בתשומת לב רבה.

שיפור מתמשך

לאורך תהליך הקמת האתר וגם אחריו, חשוב שבעלי העסק יהיו מעורבים ו"עם האצבע על הדופק". לראות מדי פעם את מצב האתר, יאפשר להם לוודא שהוא מוקם בהתאם למה שהם אכן רוצים. כמו כן, אחרי הקמתו יהיה חשוב לקבל פידבקים מלקוחות ובודקים שונים.

לסיכום

ניתן לסכם בכך, שהקמת אתר עסקי דורשת לא מעט השקעה ומחשבה. עם זאת, מי שייגש לכך באופן מסודר וחכם, ירוויח נכס עסקי רב עוצמה.