שירות נוטריוני לעסקים: מתי תזדקקו להם?

אישור נכונות מסמכים בינלאומיים, עריכת חוזה משפטי, אישור מסמכים מתורגמים הם רק חלק מהשירותים אותם ניתן לקבל דרך שירות נוטריוני. בעלי עסקים? הסקירה הבאה היא בדיוק בשבילכם.

שירותי נוטריון לעסקים: כל מה שרציתם לדעת לפני חוזה התקשרות

שירותי נוטריון לעסקים מהווים חלק בלתי נפרד מהניהול השוטף של כל בית עסק. למעשה, שירותים אלו ניתנים ע"י עורך דין נוטריון אשר הוסמך להעניק את השירות ע"י משרד המשפטים, ותחום אחריותו בעבור בעלי עסקים הוא רחב. ראשית כל, כבעלי עסקים אתם נדרשים לא פעם לבצע תרגום של מסמכים לטובת עבודה עם גורמים מחו"ל. שירותי נוטריון כוללים בין היתר אישור אודות זהות החותמים וכן אישור כל התרגום של המסמך התבצע באופן נאמן למקור. כיום, ניתן לקבל את השירותים הללו דרך איתור מהיר שנועד להוביל לקבלת השירות באופן מותאם לטיב הפעילות של העסק. אפשר לאתר מספר נוטריונים בירושלים שנחשבים למובילים בתחומם, כמו עו"ד ונוטריון יהודה אלרם. תפקידו מגיע לידי ביטוי בייחוד כאשר אתם כבעלי עסקים נדרשים לבצע עסקאות עם חברות בע"מ הכוללים שותפות רכוש לשביעות רצונם של שני הצדדים. בהתאם לכך, תפקידו של הנוטריון הינו מהותי מאוד בכל תהליך משפטי של בעל עסקים ועל כן בתהליך הבחירה רצוי לבחור במשרד המתמחה בתחום ואשר יכול לספק את כל סל השירותים באופן המשקף רמת מקצועיות גבוהה וכן הבנה מעמיקה במסגרת ההכשרה אותו קיבל הנוטריון מטעם משרד המשפטים לצורך מתן השירותים לבעלי עסקים אך גם בעבור המגזר הפרטי.

שירות נוטריוני לעסקים: מתי תזדקקו להם?

שירותי נוטריון גם למגזר הפרטי

מאחר שעורך דין נוטריון קיבל את הסמכות לערוך מסמכים משפטיים ולאשר אותם, השירות ניתן גם בעבור המגזר הפרטי בשורה של מקרים. כך לדוגמה, אם אתם מתכננים להוציא אזרחות זרה תידרשו להנפיק מסמכים כגון תעודת זהות, תעודת יושר וכן להציג מסמכים נוספים אותם נדרש לתרגם ולאשר דרך הנוטריון, כולל מסמך המקור וכן העתקים. בנוסף, נישואים אזרחיים שהתרחשו בחו"ל נדרשים לקבל את אישור הנוטריון וחתימתו, ועל כן מדובר בשירות נוסף אותו ניתן לקבל. שימו לב כי במסגרת הכשרתו רשאי הנוטריון לאשר בחתימתו תצהירים משפטיים כמו גם אישור של תעודות לידה וכן מסמכים רפואיים אותם נדרש לתרגם לשפה זרה, ולאשר באמצעות חתימתו של הנוטריון.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים נוטריון לעסקים ולמגזר הפרטי?

הניסיון של הנוטריון מהווה חלק בלתי נפרד מקבלתה שירות, וזאת לאור העובדה כי ככל שהנוטריון מנוסה בתחום של מתן שירותים עסקיים תוך שימת דגש על כאמור, דרך שירותי נוטריון לעסקים תוכלו לנהל את העסק שלכם באופן חוקי אך גם עם שימת דגש על הבנה של נדבכים מהותיים בדיני חוזים לצד קבלת יפויי כוח וכן עריכת חוזה משפטי, באופן המשקף את סמכותו מתוקף משרד המשפטים. על מנת שתוכלו לבצע את הבחירה הטובה ביותר רצוי לערוך סקר שוק מקיף וכן לקבוע פגישת ייעוץ במסגרתה תוכלו לבחון לא רק את הרמה המקצועית וההכשרה אלא גם את היחס האישי מצד עורך הדין. בכך, תוכלו לקבל את מגוון השירותים בהתאמה אישית לצרכים האישיים כמו גם העסקיים.

לסיכום, שירותי נוטריון מהווים חלק בלתי נפרד מהתנהלות משפטית אותה נדרש לבצע באופן נקודתי או כחלק מהתנהלות משפטית חיונית. הקפידו לבצע סקר שוק מקיף וכן לוודא כי עורך הדין איתו אתם מתקשרים עבר הכשרה ומחזיק בתעודה של נוטריון, כך שכל המסמכים יהיו קבילים וכי הפעולות המשפטיות יתבצעו באופן חוקי ויסודי.