איך לשפץ את המטבח בזול?

המטבח שלנו הוא לב ליבו של הבית. במרחב זה אנחנו נפגשים בבוקר עם בני המשפחה ובמקום זה אנחנו אוכלים את הארוחה שבה אנו מספרים על היום שהיה לנו. במטבח אנו מכינים תבשיל טעים או מתנסים באפייה, כמו גם שהמרחב נועד לאירוח חברים או בישול ארוחה רומנטית. כן, במטבח הכול קורה ומתרחש: לכן הוא חייב להיות נעים למראה, מעוצב ופרקטי. ובכול זאת, לעתים המרחב הזה נראה מיושן, קטן מידי, לא חמים ולפעמים גם מאותגר מבחינת העיצוב. אז כיצד אפשר לשפץ מטבח בזול? יש כמה פעולות שיכולות לשדרג פלאים את המרחב החשוב הזה:

בחירת פריטים מתאימים והוצאת פריטים מכוערים או מיותרים

כשאנחנו שוכרים או רוכשים דירה, אנחנו מקבלים מטבח שעוצב באופן סטנדרטי/ חסר מעוף או כזה שמעוצב בעיצוב עייף, וולגרי או מיושן. לכן חשוב לשים לב לחפצים שיש במטבח ולהבין מה צריך להחליף ומה כדאי לרכוש כדי לעצב נכון את החלל. לדוגמה: וילון מיושן ומאובק יכול להעיב מאד על העיצוב. היפטרו מווילונות ישנים ובחרו וילון חדש ורענן. כיום אפשר למצוא וילונות בזול שניתן להתקין בקלות. וילונות מיוחדים אתם יכולים להזמין דרך איביי בעברית ולצמצם עלויות. בחרו מאייבי חפצים במחיר זול שמתאימים לעיצוב החלל.

קונספט מתאים

רגע לפני שאתם מעצבים את המרחב נסו להבין איזה קונספט עיצוב מתאים לו. כיום אפשר לעצב מטבחים במגוון סגנונות, החל מהסגנון הכפרי שמאופיין במדפים וארוניות מעץ מלא, בווילונות משובצים או עשויי תחרה, תוך שימוש בכלים מסיביים כמו כלי מתכת או נירוסטה. עוד ניתן לבחור סגנון מודרני ששם את הדגש על ניקיון ואלגנטיות. סגנון כזה אפשר להשיג בקלות עם בחירת משטחי עבודה מודרניים כמו משטחי נירוסטה או עץ טבעי בהיר (ידוע גם כבוצ'ר). עוד ניתן להחליף אלמנטים שאינם קשורים למרחב באלמנטים חדשים. לדוגמה: יש מרחבים שמגיעים עם מדפי פלסטיק ישנים. את הפלסטיק כדאי להוציא מהמרחב משום שמדובר בדרך כלל בפריט מכוער שצובר אבק. את המדפים החליפו במדפי עץ מסיביים שמתאימים לגודל המטבח ולמראה האלגנטי/ הכפרי או המודרני.

בצעו שינויים קטנים

מי שעובד עם תקציב קטן יכול לבצע שינויים בעלות נמוכה, כמו החלפת ידיות הארונות. בחירה בידיות כפריות עבור ארונות מיושנים תאפשר תוצאה חיננית ללא הוצאה גדולה. בין היתר אפשר להכניס פריטים קטנים לחלל כמו שטיחון צבעוני, צלוחיות מקושטות וספלי קפה במראה וינטג' (אפשר להציג את הפריטים בארון זכוכית עתיק או על מדפי כוורת). בחרו פריטים שמתכתבים אחד עם השני בצורה הרמונית. באמצעות בחירת פריטים נכונים, החלפת אלמנטים ויצירת מרחב עם משטחים אלגנטיים ושימושיים – אפשר לשפץ את המטבח בזול.