מתקינים בית חכם: האתר של Somfy הוא התחנה הראשונה שלכם

השינויים בתחומי המחשוב והתקשורת משפיעים על כל תחום שלא נבחן: החל במכוניות חשמליות ועד מוזיקה. אותן התפתחויות לא פסחו עלינו גם כאשר מדובר בבתים שלנו. תחום הבניה והשיפוץ הוא תחום אשר מקבל אליו חדשנות בקצב איטי יחסית, אבל אפילו כאן ישנן התפתחויות מאד מעניינות, ניתן אפילו לומר מהפכה של ממש. שכלולים שונים מאפשרים לנו להפעיל מערכות שונות בבית באופן קל יותר, נוח יותר או אפילו אוטומטי. היתרונות הם לא רק נוחות ואיכות חיים, אלא במקרים רבים גם חסכון אנרגטי, שיפור בביטחון ועליה בערך הנכס. קיימות שלל מערכות השולטות על חלונות, תריסים, תאורה ועוד.. למעשה, כל מערכת בבית מקבלת היום גרסה 'חכמה'. ביחד, כל המערכות הללו יוצרות את מה שאנחנו מכנים כ 'בית חכם'. מי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום בעקבות מעבר דירה או שיפוץ, יפיק הרבה ערך מהדברים הבאים.

הצעדים הראשונים בבית החכם

קיימות אם כן מערכות בית חכם שונות ומגוונות, אנחנו נסקור כמה מערכות עיקריות איתן שווה להתחיל לבנות את הבית החכם שלכם. לפני כן נדגיש שמדובר במערכות המשלבות בניה, חשמל ואלקטרוניקה מתוחכמת. חשוב לבחור במערכת אשר מגיעה מיצרן עם שנים רבות של פיתוח, ייצור והתקנה של מערכות כאלו. חברת somfy היא בדיוק יצרן שכזה. זוהי חברה צרפתית אשר משווקת בעשרות מדינות על גבי הגלובוס. החברה מאד וותיקה ויש לה היסטוריה בפיתוח מערכות שונות לבית.

סומפי כובשת לה עם הזמן נתחי שוק הולכים וגדלים וגם קהל מעריצים של לקוחות אשר התקינו את המערכות השונות ושמחים להמליץ עליהן הלאה.

מתקינים בית חכם: האתר של Somfy הוא התחנה הראשונה שלכם

מערכות בית חכם

תריס חכם

אחד היתרונות הגדולים של בית חכם מתקבל כאשר מתקינים חלונות ותריסים אשר נשלטים בצורה חכמה. חלונות הם מקום דרכו עוברים אור, אוויר וגם אנרגיה רבה. בחורף מדובר באנרגיית חום אשר יכולה לצאת החוצה ולהתבזבז. בקיץ אנחנו נרצה לצמצם את החום הנכנס אל הבית ומכביד על פעולת המזגן. וילונות אשר יודעים להיפתח בקיץ ולאפשר לקרני השמש לחמם, עוזרים למאזן אנרגטי טוב יותר ולחיסכון בחשמל. בקיץ, אותה מערכת תדע מתי לסגור את החלונות והתריסים ובכך למנוע חדירת חום בלתי רצויה. המערכת תוכל להפיג תריסים ווילונות לפי מיקום השמש ונוכחות של דיירים בחדרים ספציפיים.

תאורה חכמה

התפקיד של תאורה חכמה הוא ליצור סיבת תאורה אשר מתאימה למצבים שונים בהתאם לתנאים במהלך היום ולנוכחות של הדיירים בחדרים השונים. תאורה חכמה תדע להאיר באופן שאינו חזק מידי בשעות הלילה. בערב, התאורה תתכוונן בהתאם לחדר בו אנחנו שוהים ותיצור אווירה נעימה. בשעות היום, התאורה בבית תכפה על מקומות מוצלים ותתמזג באופן נכון עם אור השמש המגיע מבחוץ.

סוכך חשמלי

מחוץ לבית נוכל ליהנות מסוככי מרפסת חשמליים אשר נשלטים מרחוק. נוכל לפתוח אותם לפי תנאי השמש ובך להפחית מעוצמת החום על המרפסת, הקירות החיצוניים והבית עצמו. סוככים כאלו יסגרו באופן אוטומטי בעת סערה בכדי להגן עליהם ובכך יוכלו לחסוך כסף רב בתיקונים ותחזוקה.

שער חשמלי

שערים חשמליים חכמים ישמשו אותנו בחניה. הם יאפשרו לנו כניסה ויציאה בטוחה כאשר אנחנו מוגנים מפני סגירה לא רצויה על הרכב שלנו. מנגד, נוכל לסמוך על השערים שיסגרו באופן אוטומטי וגם לקבל חיווי באפליקציה מיוחדת בטלפון שהדבר בוצע.

קיימות עוד מערכות שונות לבית החכם עם יתרונות משמעותיים. חברת סומפי משווקת את המיטב של המערכות הללו תוך שהיא מציעה לא רק התקנה ראשונית, אלא גם מערך שירות והדרכה אחרי הקניה ובכך ממצבת את עצמה כמובילה בתחום.