סוכן חכם, הגדרת מטרות וכתיבת קורות חיים: מחפשים עבודה חדשה? כך תעשו את זה נכון

תהליך של חיפוש עבודה הוא לא תהליך פשוט, בין אם אתם מתחילים את הדרך המקצועית שלכם או שיש לכם כבר ניסיון עשיר. יחד עם זאת, אפשר להוביל ליצירה של תהליך מפרה אשר מקדם אתכם גם בפן המקצועי וגם בפן האישי, וזאת על ידי יישום של הטיפים אותם נציג לכם כאן. בסקירה הזו תוכלו לקבל טיפים אשר יסייעו לכם להגדיל את סיכויי ההצלחה, כמו גם לבלוט על פני מועמדים אחרים. מוכנים? בואו נצא לדרך!

הגדרה של סוכן חכם

בשביל למקד את תהליך החיפוש וליצור מענה אשר מאפשר לכם לקבל חשיפה למשרות השאר יכולות להתאים לכם, מומלץ ואף רצוי להגדיר מראש סוכן חכם. למעשה, שירות יעיל מאוד כמו זה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להתעדכן באופן קבוע בנוגע למשרות חדשות אשר פורסמו, לצד יכולת להגיש מועמדות במהירות ובהתאם לכך להגדיל את הסיכויים של איתור עבודה אשר תואמת את הצרכים והכישורים שלכם. באתר של חברת דיאלוג אשר מתמחה בהשמה ניתן להיעזר בשירות הזה, ובכך להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להישאר ממוקדים ומעודכנים, עד לאיתור המשרה.

עדכון קורות החיים

בין אם יש לכם ניסיון של שנים רבות או שאתם רק מתחילים את הדרך המקצועית שלכם, אחד מהאלמנטים החשובים ביותר אם לא החשוב ביותר הוא כמובן מסמך קורות החיים שלכם. לפני שאתם שולחים את קו"ח למעסיק, מומלץ להתאים אותו כך שהוא יתאים לדרישות התפקיד ואף יבליט את הכישורים שלכם, כל זאת מתוך מטרה ליצור בולטות ועדכניות. שימו לב כי המסמך לא צריך להיות ארוך מדי אלא באורך של עמוד אחד בלבד, כאשר בדקו היטב כי פרטי ההתקשרות שלכם מעודכנים. לצד זה, רצוי גם לתרגם את קורות החיים לאנגלית, וזאת מתוך מטרה לפנות לא רק לחברות ישראליות אלא גם לגלובליות הפועלות כאן בישראל, או אפילו מעבר לים.

 

 

הגדרת מטרות

לפני שאתם מתחילים בהליך החיפוש, חשוב מאוד להגדיר את המטרות שלכם בשביל להישאר ממוקדים. בעת הצורך, מומלץ להתייעץ עם יועץ תעסוקתי או איש מקצוע אשר מתמחה בתחום ההשמה, כל זאת מתוך מטרה ליצור מיקוד ולהגדיר את המטרות שלכם מראש, מתוך מטרה להפחית את הלחצים כמו גם החששות הנלווים לתהליך הזה, בייחוד אם אתם לא יודעים לאיזו משרה אתם מכוונים.

פרסום באמצעות חברים ובני משפחה

הקהילה שלכם היא כלי שבו ניתן להשתמש לטובת הגדלת הסיכויים למציאת עבודה, וזאת בשל היכולת שלכם לנצל את החברים ובני המשפחה לטובת איתור של משרה שיכולה להתאים לדרישות שלכם. אל תהססו לפרסם את דבר חיפוש העבודה כמו גם הכישורים שלכם בפני חברים, בני משפחה או אפילו עמיתים לשעבר לעבודה, כל זאת מתוך מטרה להרחיב את המנעד ולהוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה אשר מרחיב את יעד החיפוש וחושף אתכם גם לתחומים  חדשים.

לסיכום

תהליך של חיפוש עבודה הוא תהליך מאתגר גם בגיל צעיר ובוודאי בגיל מבוגר. אולם, צריך לזכור כי באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לא רק להגדיל את הסיכויים אלא גם ליצור מיקוד שיסייע לכם להימנע מהסחות דעת, ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של תהליך אשר במסגרתו תוכלו להתמיין למשרות שונות, הן באמצעות שילוב של סוכן חכם או באמצעות קבלת מידע דרך הרשתות החברתיות, חברים ובני משפחה וכמובן אתרים מתמחים. שיהיה בהצלחה!