הכירו את מכון חיבורים: המקום שלכם לטיפול פסיכולוגי וסיוע במצוקות נפשיות

מכון חיבורים

זה ממש לא משנה מהיכן אנו מגיעים ומה הרקע האישי שלנו – מצוקה נפשית קלה עד למצבים נפשיים אקוטיים וכרוניים זה בהחלט משהו שיכול לתפוס כל אחד כמעט בכל שלב בחיים. למרבה הצער, בניגוד למכאובים פיזיים בהם אנו נוטים לטפל בהקדם האפשרי, כשזה מגיע לנפש שלנו רבים מאיתנו נוטים להזניח את העניין ולפטור מצוקות במחשבה שמדובר בסתם מצב רוח ירוד ופינוק. חשוב שאפילו דיכאון קל או חרדה מינורית יכולים להחמיר עם הזמן ולהתפתח לדברים קשים יותר, אבל גם אם זה לא הולך לשם, אין שום סיבה לחיות עם מצוקה נפשית ולו הקטנה ביותר. אם אתם מזדהים עם הדברים הללו, אנו רוצים להכיר לכם את מכון חיבורים, המקום שייתן לכם את הכלים להתמודד עם מצוקות נפשיות שבהחלט שווה להכיר.

צוות המכון

ראשית חשוב להבין כי מי שבוחר לעבור טיפול במכון חיבורים, מקבל את הליווי הצמוד והידע המקצועי של מיטב המטפלים והפסיכולוגים בישראל כיום. מנהלת מכון חיבורים היא שיר נוי לוין, פסיכותרפיסטית מוסמכת ואחת מנשות המקצוע הוותיקות ביותר בתחום הטיפול הנפשי. יחד איתה עובדים עוד כ-50 חברי צוות שביניהם מילכה חנוקוגלו – עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית אינטגרטיבית, עירית פרלמן – פסיכולוגית חינוכית ומטפלת קוגניטיבית התנהגותית, יובל אלון – עובד סוציאלי ומטפל קוגניטיבי אינטגרטיבי ועוד רבים וטובים. למכון ארבעה סניפים בתל אביב, חולון, רעננה וראשון לציון, כך שכל תושבי הסביבה יכולים להנות מהטיפול המסור של מיטב המטפלים בארץ.

דגש על שיטת CBT

שיטת הטיפול CBT היא שיטה בזרם הטיפול הפסיכולוגי קליני שהולכת ותופסת תאוצה באופן משמעותי בשנים האחרונות, שכן היא מראה תוצאות בהחלט משמעותיות. על רגל אחת, מדובר בשיטה סכמתית ברורה שעוזרת לאדם להבין את מקור הרגשות וכיצד הן מביאות למחשבות מסוימות ומתוך כך גם לפעולות מסוימות. הרבה פעמים תופעות של חרדה ודיכאון נובעות מדפוסי חשיבה חוזרים, ומי שלומד להתבונן בהם מהצד ולהבין מתי פועלים מתוך דפוס על אוטומט, יכול הרבה פעמים לנתק את הקשר הזה ולהתקדם לעבר החלמה. CBT היא שיטה מדידה, בעלת שלבים ברורים והוראות ברורות לביצוע והיא גם תחומה בזמן. היא הוכחה כיעילה במצבים נפשיים שונים כמו OCD, ROCD, חרדות, דיכאון, מאניה דפרסיה ועוד. מרבית המטפלים במכון חיבורים הם בעלי התמחות בטיפולי CBT ומאפשרים למטופלים לעבור תהליך באמצעות השיטה הייחודית הזו.

ילדים ונוער

תקופת הילדות והבגרות היא לא תמיד פשוטה לכולם, במיוחד לאור התחרות הגדולה והעובדה כי ילדים ובני נוער הם לא תמיד סבלניים ומכילים כלפי חבריהם, במיוחד מי שמפגין חולשה או שונות כלשהי. מכון חיבורים מאפשר להורים לילדים החווים אתגרים כאלו, לעבור תהליך עם מטפלים מוסמכים שיכולים לעזור עם הלך רוח כללי של ילד או בן נוער ואפילו במקרים ספציפיים יותר כמו התקפי זעם אצל ילדים, הרטבת לילה, התמודדות עם גירושין של ההורים ועוד.

אל תהססו לפנות אליהם

איך יודעים שבכלל יש צורך בסיוע של צוות מכון חיבורים? ובכן, אם מדובר בכם, רצוי להיות קשובים לעצמכם ולשים לב אם אתם חווים רגשות שליליים על בסיס קבוע יותר מבדרך כלל. אם מדובר בילדים שלכם ואם מתנהגים באופן שונה מבדרך כלל, גם כאן שווה לבדוק תמיד שהכל בסדר ולהיות על הצד הבטוח. בכל מקרה, עדיף תמיד לגשת ולהתייעץ ולא לחכות שמצב מסוים יגיע לנקודת קיצון. זכרו שבריאות הנפש שלכם היא הדבר החשוב ביותר שיש ורק כאשר היא תקינה אפשר לחיות חיים מלאים ונינוחים. רק בריאות!