ניקוי מצעים לבנים: כל הדרכים שאתם חייבים להכיר

ניקוי מצעים לבנים

ניקוי של מצעים לבנים עשוי לא פעם לגרום לעוגמת נפש בשל חוסר יכולת להסיר כתמים או לחילופין הלבנה שאיננה מתבצעת כשורה ובהתאם לכך יוצרת מראה צהבהב במקום לבן. רגע לפני שאתם מנקים את המצעים, להלן כל הדרכים שאתם פשוט חייבים להכיר.

שלבים לניקוי וחיטוי מצעים לבנים – המדריך המלא

מצעים לבנים הם חלק מפריטי הטקסטיל הבסיסיים שיש בכל בית. אולם, תהליך הניקוי של מצעים לבנים הוא שונה מאשר מצעים בצבעים בשל הרצון לגרום להלבנה של הבד, מבלי לפגוע בו או לכווץ אותו. כשרוכשים מצעים לבנים צריך לדעת איך להשתמש ולשמור עליהם, ולכן בחרנו להציג לכם צעד אחר צעד את הטכניקות לשלב של ניקוי, חיטוי, הסרת כתמים וכמובן ריח נעים לסט המצעים הלבן שלכם.

שלב ראשון: הפרדה

הצעד הראשון בניקוי מצעים מתחיל בהפרדה. אין להכניס בשום פנים ואופן מצעים לבנים ביחד עם מצעים בצבע או עם בגדים, בשל העובדה כי לעיתים בתהליך הכביסה הבד מוציא צבע ובכך מכתים את המצעים הלבנים שסופגים את הפיגמנט. אם אפשר, העדיפו לכבס את הסט בנפרד ולהקפיד להשתמש במרכך כביסה, מלבין וכמובן ג'ל ניקוי המיועד ספציפית בעבור כביסה לבנה.

שלב שני: הסרת כתמים

המצעים שלנו סופגים חיידקים כמו גם שאריות של זיעה. נוסף לכך, רבים מאיתנו "חוטאים" באכילה בתוך המיטה או שתייה, מה שגורר כתמים מכוערים ובולטים על רקע הצבע הלבן. על מנת להסיר את הכתמים. כדי להסיר את הכתמים העקשניים קחו דלי (נקי) והוסיפו 2 ליטר של מים חמימים. למים מוסיפים 1/4 כוס של מי חמצן וכן 1/4 כוס של אבקת כביסה טובה להסרת כתמים. מערבבים את כל החומרים ביחד ומכניסים את המצעים לתוך הדלי, למשך כחצי שעה. לאחר מכן שטפו ביסודיות את המצעים והכניסו אותם לייבוש במכונה או מול אור השמש. טכניקה נוספת להסרת כתמים היא דרך שימוש בלימון. כן, כן, הלימון שיש לכם בבית יכול לחולל מהפך של ממש ולהסיר אפילו את הכתמים הכי קשים שמצטברים על הבד. בתוך סיר גדול שפכו ליטר של מים, לימון סחוט (משלושה לימונים טריים) רבע כוס של אבקת כביסה וקורט מלח. לאחר שהתערובת מתחממת הסירו אותה מהאש ותנו לה להתקרר. בשלב הבא נטבול את המצעים בתוך דלי עם התערובת למשך כארבעים דקות, ולאחר שטיפה במים קרים הניחו את המצעים לייבוש אל מול אור השמש.

שלב שלישי: הלבנה

מאחר ובד לבן נוטה להפוך לצהבהב רצוי אחת לתקופה לבצע הלבנה של הבד באמצעות תוכנית כביסה ייעודית המתבצעת באופן עדין. כיום ברוב מכונות הכביסה החדישות יש תוכניות ניקוי ייעודיות בעבור מצעים, ועל כן בדקו בהוראות היצרן לגבי התוכנית הייעודית שמתאימה לחיטוי כמו גם הלבנה. טכניקה שחובבי ניקיון אוהבים מאוד בכל הקשור לטיפול במצעים לבנים היא להוסיף למכונה חצי כוס של חומץ, לצורך הלבנה , אולם לא מדובר בשיטה בטוחה ולכן עדיף לבחון את זה קודם כל על בד לבן שאתם לא זקוקים לו כדי לבחון את היעילות והאם אכן יש שינוי בגוון. כדי להגביר את האפקט השרו לפני את המצעים בתוך מים חמימים ביחד עם מיץ לימונים וחצי כוס של אבקת סודה. לאחר השרייה של לפחות כחצי שעה שטפו היטב את הבד ובדקו כי אתם סוחטים אותו בצורה יסודית, ולאחר מכן לייבוש.

שלב רביעי: ריח נעים

מעבר להיבט של ניקוי וחיטוי של מצעים לבנים חשוב לשים את הדגש גם על הריח עצמו. כדי להגביר את הריח רצוי לשלב גם תרסיס שמיועד לבדים, אולם להקפיד ולהשתמש בתרסיס במרחק מהבד עצמו. נוסף לכך עדיף להשתמש בכדוריות שמיועדות לכביסה לצורך יצירת ריח נעים אך גם לטובת ריכוך של הבד.

לסיכום, סט מצעים לבן הוא פריט חובה בעבור כל בית. עם זאת, ניקוי חיטוי וריח טוב מהווים את הדרך הבטוחה לשמירה על איכות הסט לאורך זמן, ועל כן עברו על השלבים אותם הצגנו לכם מתוך מטרה כי המצעים שלכם ישמרו על הצבע הלבן, הנקי והטהור שלהם.