מה ההבדל בין קבלן שלד לקבלן גמר?

לא פעם, בתהליך שיפוץ רבים מאיתנו מתבלבלים בכל הקשור לתפקיד של קבלן שלד לעומת קבלן גמר. בכדי ליישב את הסוגייה, להלן ההבדלים – וכיצד תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם באנשי מקצוע מובילים, לצורך השלמת הפרויקט באופן איכותי ובמסגרת לוחות הזמנים.

קבלן שלד: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

תהליך של בנייה או שיפוץ הוא תהליך מורכב במיוחד אשר דורש אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. שניים מבעלי המקצוע החשובים ביותר הם ללא ספק קבלן השלד וקבלן הגמר, כאשר לא מעט נוטים להתבלבל בכל הקשור להגדרת התפקיד של כל אחד מהם. תפקידו של קבלן שלד הוא לתכנן את עבודות היסוד של המבנה, החל מבניית הקירות ועד הריצוף. למעשה, הוא זה שאחראי להוביל את התכנון הראשוני לכדי ביצוע, תוך שימת דגש על בחירת חומרי גלם איכותיים וכן תכנון ובקרה אשר נועדו להבטיח כי תהליך בניית השלד יתבצע בצורה נכונה ויסודית. בשל כך, בתחילתו של תהליך הבנייה והשיפוץ אמון קבלן השלד על הנדבכים הללו, ולכן הוא צריך להתייצב בכל יום באתר הבנייה ולבחון את קצב ההתקדמות. תהליך של בניית שלב מורכב משלבים ברורים: הכנת השטח, עבודות עפר, יציקת רצפה, בנייה, חיבור לתשתית ולאחר מכן "העברת מקל" לקבלן גמר.

קבלן גמר: תפקיד חיוני וגורם משמעותי

כאשר קבלן השלד מסיים את תפקידו, נכנס קבלן גמר. למעשה, מאחר וקבלן השלד אחראי רק על בניית השלד הראשוני של המבנה, קבלן גמר הוא זה שלוקח את האחריות בכל הקשור לתהליך הגימור, כפי שמסבירים בחברת שיינר שיפוצים. קבלן גמר מטעם שיינר שיפוצים אחראי על הקמת המעטפת של הפרויקט, תוך ניהול מוקפד של הצוותים המקצועיים אשר עובדים כמו גם בדיקה כי כל התקנה מתבצעת בצורה איכותית וע"פ תוכניות בנייה מפורטת. קבלן גמר מקצועי ידע להוביל את הצוותים בהתאם ללוחות הזמנים, עד לקבלת המפתח. למעשה, רבים מכנים את קבלן הגמר קבלן מפתח, בשל העובדה כי הוא זה שאחראי על מתן המפתחות בסיום העבודות.

כיצד תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם באנשי מקצוע מובילים?

כאמור, לקבלן מפתח כמו גם קבלן גמר יש חשיבות עצומה מבחינת השלמת הפרויקט כמו גם רמת האיכות שלו. לכן, עדיף לפנות לחברה מובילה בתחומה כמו שיינר אשר תדע לספק לכם קבלני גמר מומחים לתחום ובעלי המלצות מוכחות. בכך, תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם בקבלן גמר מוביל ומקצועי אשר ידע לספק לכם את המעטפת הטובה ביותר. קבלת המלצות, יחס אישי וניסיון מהווים את הבסיס לבחירה, ועל כן ביצוע סקר שוק לגבי קבלן שלד מהווה את הדרך הטובה ביותר לצורך בחירה נכונה, כך שתוכלו להתכונן לקראת הליך השיפוץ או הבנייה, תוכלו להשקיע את כספכם בחוכמה, ולסיים את פרויקט השיפוץ/בנייה באופן יעיל, יסודי ובסטנדרטים גבוהים.