איך לבחור ספק אינטרנט? המדריך המלא!

ספק אינטרנט ITC

מי שמעוניין להתחבר כיום לאינטרנט (מי לא?), עומד בפני אפשרויות לא מעטות. אחת הנקודות המרכזיות כאן, היא בחירת ספק האינטרנט. אלה כמה שיקולי מפתח בבחירה:

להכיר את המונחים

לפני הכול, חשוב כמובן להכיר את המונחים שבהם תיתקלו תוך כדי חיפוש ספק. ראשית – מונחים כלליים. יש "ספק תשתית" ויש "ספק אינטרנט" (ISP או Internet Service Provider) – מה ההבדל? ספק התשתית מחבר אותנו אל ספק האינטרנט (דוגמת ספק אינטרנט ITC) וספק האינטרנט מחבר אותנו הלאה, אל רשת האינטרנט עצמה. עוד מושגים שחשוב להכיר, הם אלה שקשורים לסוגי החבילות השונים. יש לנו "בנדל" – מצב של הסכם עם ספק האינטרנט בנפרד מההסכם עם ספק התשתית, אבל בהמשך מתנהלים רק מול ספק האינטרנט. ישנו גם "בנדל הפוך", שכפי שניתן לנחש, הוא פשוט מצב הפוך – הסכם עם שני סוגי הספקים והתנהלות שוטפת רק עם ספק התשתית. חבילת "דאבל" כוללת חיבור לתשתית + אינטרנט וחבילות "טריפל" כוללות חיבור לתשתית + אינטרנט + טלפון וטלוויזיה.

להגדיר דרישות מינימום

לכל גולש הדרישות שמתאימות לו. אם מדובר בגלישה פשוטה לאתרי מידע, אין צורך במהירויות גבוהות במיוחד. אם מדובר לעומת זאת על אינטרנט לדירה שבה כמה אנשים גולשים במקביל, במיוחד אם חלקם צורכים סרטונים או משחקים, הדרישות יהיו אחרות וגבוהות יותר. כמובן, מבחינת מהירות, מהירות המינימום צריכה להיות כזו גם אצל ספק התשתית וגם אצל ספק האינטרנט.

לשקול שימוש בשירותי אבטחה

שירותי אבטחה, הם שירותים שספקי אינטרנט רבים מציעים, לאור הביקוש הרב שיש להם. כדאי לבדוק מה הספק מציע. למשל שירות האנטי ספאם שמציעה ITC. ישנם עוד לא מעט שירותים אפשריים, החל מהאנטי וירוס הנפוץ ועד  לשירותים מיוחדים יותר, כמו אנטי סוחטה.

שירותים נוספים והתאמה אישית

אחד הדברים שיעזרו לכם לסנן ספקים וחבילות, הוא מצב בו אתם מחפשים דברים ספציפיים או מיוחדים שהספקים מציעים. אצל ספקי אינטרנט דוגמת ספק ITC תמצאו לא מעט שירותים כאלה. כמה דוגמאות לשירותים אפשריים, הן חבילות "טריפל", שירות העברת פקסים נכנסים לתיבת האימייל שלכם או שירות סינון וחסימת תכנים לא הולמים. עסקים עשויים להתעניין בשירותי גיבוי ובתמיכה מורחבת. חובבי משחקי מחשב עשויים להתעניין בשירותי כתובת IP קבועה, קישור ישיר לשרתי משחק וכמובן, בהבטחת איכות מינימאלית של תקשורת בזמן המשחקים.

לבחור באופן חכם

לבסוף מגיע שלב הבחירה בין הספקים והצעותיהם השונות. כאן תוכלו להסתייע, מעבר לאתר הספק, בביקורות וחוות דעת עליו שתמצאו ברשת האינטרנט. זה יכול להיות חיפוש חופשי עם שם הספק או חיפוש בתוך רשתות חברתיות.  

לסיכום

לאור חשיבות ספק האינטרנט, כחלק מתשתית החיבור שלכם לרשת העולמית, כדאי להיעזר בשלבים אלה. בחירה טובה, תוביל לגלישה טובה ולמיצוי השימוש ברשת חשובה זו.