מדריך מיוחד להורים: כך תרכשו תיקים לבית הספר באופן מושכל

תיקים לבית הספר

רכישה של תיק לבית הספר היא אחת הרכישות המשמעותיות ביותר של כל הורה, הן מבחינת היבטים של פרקטיות ועמידות והן מבחינת ההוצאה הכספית. כיצד תוכלו לרכוש תיק איכותי לבית הספר? להלן מדריך מיוחד להורים.

רכישת תיק לבית הספר: כך תעשו זאת בצורה נכונה (וחסכונית)

רכישה של תיק לבית הספר נחשבת לאחת ההוצאות הגבוהות ביותר בעבור כל הורה, וזאת בשל העובדה כי העלות של תיקים איכותיים מתחילה ב 100 ₪ ויכולה להאמיר גם ל 400 ₪ ויותר. כאשר מדובר במשפחה עם מספר ילדים, מדובר בהוצאה לא מבוטלת אותה נדרש לבצע מאחר והתיק צריך לשמש את הילד למשך תקופה ארוכה, לעיתים למשך שנתיים. במעמד הרכישה נדרש לקחת בחשבון שני גורמים: פרקטיות אבל גם עיצוב. לא משנה אם תשקיעו את מיטב כספכם ברכישה של תיק, אם הילד לא יאהב את התיק – הסיכוי שאתם תאלצו להחזיר אותו ולרכוש חדש עולה, ועל כן הטיפ הראשון שלנו הוא לשתף את הילד בתהליך הרכישה, כך שגם אתם וגם הוא תצאו מרווחים. בנוסף, רצוי לבצע את הרכישה דרך חנות מקצועית אשר תדע לספק לכם מבחר גדול של תיקים אורטופדי, וזאת בכדי להבטיח כי כספכם מושקע בחוכמה. החדשות הטובות הן שהיום ניתן לבצע את הרכישה אונליין, ובכך לקצר את התהליך באופן משמעותי. כך לדוגמה, דרך אתר גרפוס ניתן לבצע רכישה של תיקים לבית הספר במחיר מעולה ועם שירות לקוחות מעולה. תוכלו למצוא באתר לא רק תיקים אלא גם ציוד לבית הספר, ובכך להשלים את הרכישה לילד במקום אחד – ובאופן קל ופשוט.

פרמטרים חשובים בתהליך הרכישה – לגזור ולשמור

משקל

שימו לב כי המשקל של תיק צריך להיות בהלימה למשקל של הילד. שימו לב כי לתיק אותו אתם רוכשים יש תו תקן מטעם מכון התקנים הישראלי וכי חומר הגלם של התיק הוא חומר גלם איכותי, מבד קשיח אך גם קל משקל. שימו לב כי ע"פ הנחיות של משרד החינוך, המשקל של תיק לא יעלה ע 10% ממשקל גופו של הילד, ולכן הקפידו לבצע רכישה של ציוד בית ספר מחומרים קלים כמו בד או כריכות רכות של קלסרים.

רצועות כתף

בחרו בתיק שרצועות הכתף שלו מתכוונות ורחבות, וזאת בכדי להבטיח כי גובה הקצה העליון של התיק לא עולה על גובה הכתפיים של הילד. מדובר בפרמטר חשוב מאוד מאחר וסיטואציה במסגרתה הקצה העליון של התיק גבוה יכול להוביל לקושי בשמירה על שיווי המשקל, ולכן התאמה של רצועות הכתפיים היא חשובה מאוד לצורך מניעת לחץ ועומס מיותר.

חלוקת תאים

בהמשך לחלוקת המשקל, בחרו בעבור הילד בתיק אשר מחולק בצורה נכונה, כך שניתן יהיה לשמור על איזון מבחינת המשקל אבל גם על סדר. ככל שהתיק מחולק בצורה טובה יותר – כך תוכלו להפחית את העומס של המשקל כמו גם ליצור יכולת שליפה מהירה של הציוד בעבור הילד.

כיסוי

מאחר שהתיק צריך לשמש את הילד למשך זמן רב וגם בעונות סוערות, העדיפו לרכוש כיסוי גשם שיגן על התיק מפני פגעי מזג האוויר.

אורתופדי

תיק אורתופדי עם גב קשיח יאפשר לילד לסחוב את התיק בצורה נכונה ועם שימת דגש על נוחות מקסימלית, בין אם מדובר בתיק על גלגלים או תיק אותו הילד נאלץ לקחת על הגב.

לסיכום, האחריות שלכם כהורים היא לספק לילד תמיכה בתהליך הרכישה. הקפידו לשתף אותו, לבחון ביחד את הדגמים ולוודא כי התיק אותו אתם רוכשים עשוי מחומרים איכותיים, כך שתוכלו להשקיע בחוכמה – ולאפשר לילד להגיע לבית הספר עם תיק איכותי, אבל גם מעוצב.