השכרת רכב מסחרי למעבר דירה: כל מה שצריך לדעת

עוברים דירה? מעולה! זאת ההזדמנות להתחיל חיים חדשים במקום חדש, כמו גם לבנות עתיד בדירה חדשה או בבית המתאים לצרכים שלכם. כיום, רבים אשר מבצעים העברת דירה, עושים זאת באמצעות שירותי הובלה מקצועיים. עם זאת, הובלות קטנות, גדולות או כאלה שמיועדות עבור סטודנטים ואפילו עבור משפחות – ניתן לעשות לבד וזאת באמצעות השכרת רכב מסחרי למען הובלת החפצים. במידה ואתם אכן בוחרים לעבור דירה באופן עצמאי, כדאי שתדעו כמה דברים אודות השכרת רכב למעבר דירה:

השכרת רכב מסחרי למעבר דירה

התאמה

למעשה, השכרת רכב מסחרי אינה מורכבת כלל. תחילה, יש לבחור רכב או משאית קטנה המתאימה להובלת דירה, בעוד שרבים בוחרים בוואן או מכונית מסחרית גדולה באמצעותה ניתן להעביר ארגזים, חפצים, רהיטים ושאר ציוד אל הבית החדש.

בחירת חברת השכרת רכבים

בחרו חברת השכרת רכב שמיועדת את רכביה גם לצורך הובלות. וודאו כי הרכב מבוטח וניתן לנהוג בו עבור המטרה שלכם.

רישיון מתאים לרכב מסחרי

במידה ואתם בוחרים לבצע את ההובלה ברכב גדול, יש לשים לב כי יש לכם רישיון לנהיגה ברכב מסחרי. בדקו את הרישיון שלכם, ואם הוא לא מתאים לנהיגה בסוג הרכב שתרצו: נסו לבצע התאמה של מכונית מסחרית שאתם כן יכולים לנהוג  בה. שימו לב, כי מי שיש לו רישיון דרגה B יוכל לנהוג ברכב פרטי מסחרי עד 3.5 טון ועד 8 נוסעים נוסף לנהג. מי שהוציא רישיון מדרגה זו לפני 1 בינואר 2007 רשאי לנהוג ברכב עד 4 טון או בכל רכב אחר שאושר על ידי רשות הרישוי.

אם מדובר במשאית גדולה, תצטרכו למצוא נהג בעל רישיון C . רישיון מסוג זה מאפשר נהיגה ברכב מנועי מסחרי וברכב עבודה שמשקלו הכולל המותר עולה על 3500 ק"ג אך אינו עולה על 12,000 ק"ג- משמע, רישיון למשאית.

עזרים נוספים

אם אתם בוחרים לבצע את ההובלה ברכב מסחרי, שימו לב כי תוכלו להוסיף נגרר אל המכונית הפרטית או אל הרכב המסחרי. באמצעות נגרר תוכלו להוביל את שאר החפצים.  כדי לנהוג בנגרר אין צורך ברישיון מיוחד, אך יש לפנות לחברה מקצועית שתוכל לבצע עבורכם את ההרכבה ולעגן את עגלת הנגרר ולרכב. נוסף לכך, יש לקבל טיפים ועצות כיצד נוהגים בנגרר על ידי המומחים.

השכרת רכב מסחרי

סידור החפצים ברכב

כעת יש לסדר את כלל החפצים ברכב המסחרי בעוד שיש להגן על החפצים מפני הנסיעה. עטפו מכשירי חשמל גדולים כמו מקרר, מכונת כביסה, תנור ועוד בשמיכות צמר גדולות וקשרו את השמיכות מסביב למכשיר באמצעות חבלים.

את מכשירי החשמל הגדולים מקמו באזור שתוכלו להוציא אותם בקלות. חשוב לבצע סדר נכון של ארגזים בתוך הרכב המסחרי, כך ששום דבר לא ייפול. אם תסדרו ארגזים קלים בין מכשירי חשמל, תוכלו ליצור סוג של קיבוע ובכך לדאוג ליציבות החפצים.

 

לסיכום, הובלת דירה ניתן לבצע לבד אך זאת עם תושייה ומכונית מסחרית מתאימה. לכן יש לבחור כבר עכשיו את כלי הרכב המתאים ובכך לבצע הובלה בצורה קלה ונוחה!