איך לנקות מכונת תספורת?

ניקוי של מכונת התספורת הוא הכרחי, לצורך שמירה על היגיינה כמו גם על חיי המכונה. כיצד תוכלו לנקות את המכונה בצורה יסודית ונכונה מבלי לגורם לנזק? להלן הפרטים.

ניקוי מכונת תספורת: כך תעשו זאת צעד אחר צעד

השימוש במכונת תספורת עלה באופן משמעותי בעשור האחרון, וזאת לאור פיתוחים של חברות מובילות אשר מצליחות לשווק בהצלחה מכונות איכותיות שנשמרות למשך זמן רב. אולם, חלק בלתי נפרד מתהליך רכישה של מכונת תספורת כולל גם תחזוקה שוטפת, אותה מבצעים באמצעות ניקוי יסודי אחת לשבוע.  איך לנקות את המכונה בצורה נכונה? להלן הצעדים הנדרשים:

שליפת מיכל האחסון וניקוי של שיערות

רוב מכונות התספורת שנמכרות היום מצוידות במיכל אחסון. בשלב הראשון מסירים את המיכל (כאשר המכונה כמובן איננה מחוברת לחשמל) ומסירים באמצעות מברשת ייעודית או מברשת קטנה. הקפידו להסיר את כל השיער שנלכדו בתוך המיכל ובמידה ואין כזה, נדרש להסיר את הראש של המכונה ולנקות בעדינות עם מברשת קטנה, באופן יסודי.

חיטוי הלהבים

כאשר מנקים את המכונה צריך להקפיד גם על חיטוי, בשל העובדה כי במידה ולא עושים זאת הלהבים עלולים לגרות את העור ובהתאם לכך ליצור אדמומיות ופצעים. נוסף לכך, על גבי המכונה מצטברים לא מעט חיידקים ולכן פעולת החיטוי צריכה להתבצע באמצעות אלכוהול לחיטוי או חומץ מזוקק. יש להשרות את הלהבים של המכונה בתוך הנוזל למשך כ 30 שניות לכל היותר, ולהמתין עד אשר הלהבים יתייבשו לחלוטין. רק לאחר שפעולת הייבוש הסתיימה ניתן להרכיב מחדש את הלהבים. להבי המכונה יכולים להיות אחד הדברים הכי מזהמים שאנחנו באים איתם במגע בכל יום, וניתן לפתור את זה בקלות.

שימון הלהבים וניקוי המכונה

חלק מתהליך הניקוי כולל שימון של הלהבים באמצעות שמן סיכה, אולם הקפידו שלא להשתמש בכמות גדולה מדי כדי לא לגרות את העור שלכם ולהרוס את הלהבים. נוסף לכך, הקפידו לנקות היטב את המכונה עצמה באמצעות מגבוני חיטוי כולל ניקוי של מסרקי הגבהה, באופן ידני. את המסרקים מנקים באמצעות מים וסבון, ובסיום כדי להסיר את שאריות הסבון מנגבים עם מטלית יבשה ומשאירים להתייבשות למשך הלילה.

לסיכום, פעולה של ניקוי המכונה היא פעולה פשוטה אותה נדרש לבצע באופן קבוע. במידה ואינכם יודעים כיצד לפרק את המכונה בצורה נכונה, מומלץ ליצור קשר עם החברה ממנה רכשתם את המכונה לצורך קבלת הדרכה. בנוסף לכך, בדקו האם שמרתם את חוברת הדרכה המצורפת למכונה עצמה, כל זאת בכדי שתוכלו לעקוב אחר הוראות היצרן ובהתאם לכך לבצע את פעולת הניקוי מבלי לגרום לנזק. דרך מצוינת ללמוד כיצד לנקות היא גם באמצעות הדרכה דרך סרטונים, אולם זכרו כי בסופו של דבר תרגול ומעבר על הטיפים אותם הצגנו לכם מאפשר לבצע את הניקוי באופן בטיחותי ונקי, כמו גם לצורך שמירה על איכות המכונה לאורך זמן רב.