להוציא דרכון פורטוגלי: כך תמצאו את בעל המקצוע הנכון

בחמש השנים האחרונות, הביקוש לדרכונים הפורטוגליים גדל, ולא בכדי. ישראלים רבים הבינו את יתרונותיו הרבים של הדרכון, ופנו לסיוע מקצועי של עורך דין על מנת שיזכו גם הם להיות בעלי דרכון פורטוגלי (שהוא למעשה דרכון אירופאי ומקנה את כל הזכויות של תושבי האיחוד האירופי). כיום, יש היצע רחב של עורכי דין, חברות ואנשים פרטיים שיציעו לכם את שירותיהם בתחום – איך תדעו במי לבחור? להלן מדריך קצר ומדויק.

חברה, עורך דין, אדם פרטי או שבכלל אפשר גם לבד?

התהייה הזו מעסיקה לא מעט ישראלים שזכאים להוציא דרכון פורטוגלי, משום שהעלויות הכרוכות בהוצאת הדרכון משתנות בין אופציה לאופציה, ופה נרצה לחדד: הוצאת דרכון אירופאי תיעשה באמצעות עורך דין בלבד, כשכמובן מדובר על עו"ד שבקיא בתחום. למעשה, הוצאת דרכון פורטוגלי מצריכה ניסיון וידע, וחשוב שבעל המקצוע שמסייע לכם בתהליך, יהיה מי שכבר עשה זאת כמה וכמה פעמים (בהצלחה כמובן). כמו כן, עדיף שעורך דין ייצג אתכם מול הרשויות בפורטוגל, מאשר חברה פרטית או אדם פרטי. אם לא די בכך, עורך הדין מצוי תחת פיקוח של לשכת עורכי הדין, בניגוד לחברות פרטיות או בעלי מקצוע שעוסקים בתחום.

ומה לגבי להוציא דרכון פורטוגלי לבד? ובכן… זה אפשרי, אבל מאוד לא מומלץ, משום שמדובר בלא מעט בירוקרטיה, ומלבד זאת, אתם עשויים לעכב את התהליך, ובסופו אף לשלם הרבה יותר מאשר הסכום שתידרשו לשלם בליווי עורך דין. טעות קטנה במסמכים או בהגשת הבקשה עלולה לגרור לדחיית הבקשה, כך שתהליך שנעשה באופן עצמאי עשוי להתעכב ולהוביל לעלויות נוספות.

אז איך בוחרים עורך דין?

תחילה, יש לבחור בעורך דין בעל ניסיון בתחום, שיסייע לכם למנף את סיכויי ההצלחה של הגשת הבקשה. כבר בפגישה הראשונית עם עורך הדין, בררו אילו תהליכים הוא עושה בעבורכם, משום שעו"ד טוב, ידאג להשיג בעבורכם את כל המסמכים, יעביר את התשלומים לרשויות, יפיק את תעודת היושר הנחוצה לתהליך, יתרגם את המסמכים לשפה המקומית, ובאופן כללי – ידאג לבצע את כל התהליכים הנחוצים להצלחת התהליך, לרבות ההתקשרות מול הרשויות בישראל ובפורטוגל. וודאו מבעוד מועד שעורך הדין שבחרתם אכן יבצע בעבורכם את כל הפעולות הללו.

נוסף על כך, כדאי לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון, מי שכבר הצליח להוציא דרכונים פורטוגליים לישראליים, ומי שיש לו קשר טוב וישיר עם הרשויות בפורטוגל ובארץ. יתר על כן, בשל העובדה שמדובר בתהליך שעשוי להימשך כשנתיים, מוטב לבחור בעורך דין שיש לכם עמו כימיה טובה, כזה שיעניק לכם יחס אישי ותוכלו לפנות אליו בכל תהייה, שאלה או בקשה.

הוצאת דרכון פורטוגלי כרוכה בלא מעט בירוקרטיה ותהליכים מול הרשויות, לכן מוטב לפנות לעורך דין שעוסק בתחום, ויוכל לסייע לכם למקסם את סיכויי ההצלחה של הנפקת הדרכון. בהצלחה.