ניקוי נעליים אחרי יום ארוך בעבודה: כך תמנעו את הריח הרע

העבודה בתור שליחים היא מהירה ופיזית, וכל יום עבודה בה מסתיים עם צורך לשטוף את היום הארוך והמזיע שהיה. את הבגדים אפשר לכבס אחרי כל יום עבודה, אבל מה לגבי הנעליים? במאמר זה נתייחס לימים שבהם אתם חוזרים מיום עבודה ארוך עם ריח רע בנעליים ועם רגליים לחות ועייפות. נסביר את מה שצריך לדעת לגבי ניקוי נעליים וכן לגבי שמירה על כפות הרגליים.

חשיבות השמירה על היגיינת הרגליים והנעליים

אתם מבלים שעות רבות בנעליים סגורות, ולכן חשוב מאוד לשמור על היגיינת הרגליים והנעליים. הצטברות לחות עלולה לגרום לאי נוחות ולהוביל לבעיות שונות בכף הרגל כמו ריחות לא נעימים ואפילו זיהומים פטרייתיים. אם אתם רוצים למנוע בעיות אלה ולהבטיח חוויית עבודה נוחה ונעימה יותר (כי בינינו, יכול להיות מביך מאוד להסתובב עם ריח רע בכפות הרגליים), יש צורך לשמור על היגיינה.

ניקוי נעליים ותחזוקה

ניקוי קבוע של הנעליים חשוב לא פחות משמירה על היגיינת כף הרגל. נעליים יכולות לצבור זיעה, לכלוך וחיידקים, התורמים לריחות רעים. הינה כמה טיפים לניקוי נעליים:

  • נקו נעליים באופן קבוע: נקו את הנעליים לפחות פעם בשבוע. הסירו את המדרסים וכבסו אותם בנפרד במידת האפשר. השתמשו במטלית לחה כדי לנגב את החלקים הפנימיים והחיצוניים של הנעליים. לניקוי עמוק יותר, השתמשו בחומר מיוחד לניקוי נעליים, בהתאם להוראות היצרן.
  • יבשו את הנעליים לחלוטין: לאחר הניקוי, ודאו שהנעליים יבשות לחלוטין לפני שתנעלו אותן שוב. לחות שנשארת בנעליים עלולה להוביל לצמיחת חיידקים ולריחות רעים. מומלץ לייבש אותן באוויר הפתוח.
  • השתמשו במסירי ריחות נעליים: מסירי ריחות נעליים מגיעים בצורה של תרסיסים או של שקיות, והם יכולים לעזור להעביר ריחות רעים. מוצרים אלה נועדו לספוג לחות ולנטרל ריחות, וכן לשמור על ריח רענן של הנעליים.
  • החליפו בין כמה זוגות: אל תנעלו את אותו זוג נעליים בכל יום. החלפת הנעליים מאפשרת להן להתייבש לחלוטין, מפחיתה הצטברות של לחות ומונעת ריחות רעים.

 

ניקוי נעליים
הקפידו על ניקוי נעליים בהתאם להוראות היצרן.

 

שימוש באלפרסן – קרם קצף להפחתת לחות בכפות הרגליים

קרם קצף הוא תכשיר למניעת ריחות לא נעימים ולהפחתת הלחות בכפות הרגליים. כך תוכל להשתמש בו:

  • בחרו את קרם הקצף הנכון: חפשו קרם קצף שתוכנן במיוחד לטיפול בכפות הרגליים. מוצרים אלה מכילים מרכיבים המסייעים בספיגת לחות ובנטרול ריחות.
  • מרחו אותו מדי יום: יש למרוח את קרם הקצף על כפות הרגליים מדי יום לאחר שטיפתן וייבושן. הקפידו לכסות את כל האזורים, במיוחד בין אצבעות הרגליים, שבהם הלחות נוטה להצטבר.
  • אפשרו לו להיספג: תנו לקרם הקצף להיספג לחלוטין לפני שאתם גורבים גרביים. הקרם אמור ליצור הגנה מפני לחות ולשמור על כפות הרגליים יבשות ורעננות לאורך כל היום.

שגרת טיפוח לכפות הרגליים

שגרת טיפוח יום-יומית חשובה לשמירה על כפות רגליים נקיות ורעננות. בצעו את השלבים הבאים:

  • שטפו היטב את כפות הרגליים: שטפו את כפות הרגליים עם מים חמימים וסבון לפחות פעם ביום. שימו לב במיוחד לאזורים שבין אצבעות הרגליים. לאחר מכן דאגו לייבש את כפות הרגליים לחלוטין, שכן לחות שנותרה על העור עלולה להוביל לזיהומים פטרייתיים בכפות הרגליים.
  • השתמשו בסבון אנטיבקטריאלי: שימוש בסבון אנטיבקטריאלי יכול לסייע להוריד חיידקים הגורמים לריחות לא נעימים.
  • הקפידו לקצוץ ציפורניים: ציפורניים ארוכות יכולות להכיל חיידקים ופטריות, מה שמוביל לזיהומים. דאגו לקצוץ את ציפורני הרגליים באופן קבוע ושמרו עליהן נקיות.

לסיכום

בתור שליחים המעבירים שעות ארוכות בנעליים סגורות, חשוב מאוד להתחיל לסגל שגרה של טיפוח כפות הרגליים ושל ניקוי הנעליים כדי למנוע אי נוחות ובעיות בריאותיות. כל אלה הם הכרחיים כדי למנוע ריחות רעים וכדי לשמור על הבריאות הכללית של כפות הרגליים שלכם. נקטו בצעדים הדרושים כדי לטפל בכפות הרגליים ובנעליים שלכם, וכך תבטיחו חוויית עבודה נוחה ונעימה יותר.